Teknostop

Web Tasarım Firmaları – Real Web Tasarım

Bir web sitesi veya sayfasının görseller, kodlama ve metinler ile düzenlenmesine web tasarım denir. Firmalar, işletmeler ve markaların müşteri potansiyelini artırması açısından web tasarımı hayati öneme sahiptir. Web sitesinin faaliyet alanına ve markanın profiline uygun olarak tasarlanması için argümanlar vardır. Web sitesinin kodlama, grafik tasarımı, SEO vb. çalışmalarla geliştirilmesi ve yayınlanması gerekir. Ürün veya hizmet pazarlarken kurumsal kimliği öne çıkaracak öğeler kullanır. Kurumsal web kimlik, kullanıcının markaya ve ürüne olan güvenini de artırır. Web sitesi sahibinin faaliyet alanı ile ilgili projelendirme çalışması yapmak ve süreci yönetmek web tasarımcısının işidir. Web tasarımı ve sayfa kodlama alanında uzman bir kimse marka değerine değer katacaktır. 

Web tasarımı, faaliyet alanına uygun yapılmadığında veya SEO çalışmaları yetersiz olduğunda markanın değerini düşürür, itibarını zedeler. O nedenle de web sayfalarının kodlaması ve içerik yönetim sistemi entegrasyonuna kadar her biri itina ile yapılmalıdır. 

Ürün veya hizmeti öne çıkaracak kelime ve içerik çalışmaları sayesinde arama motorunda ilk sıralarda olursunuz. Web tasarımı, markanın çağı yakalaması ve pazarlama stratejilerini karşı tarafa anlatabilmek için araçtır. Slider çalışmaları ve akıştaki fotoğraflar ile metinlerin uyumlu olması gerekmektedir. Punto, renk seçimi, grafik ve yazı şekilleri vb. çalışmalar sayfanın değerini katlar, ziyaretçilerin ilgisini çeker. Bu çalışmalar sonrasında web sitesinin test süreci vardır. Web tasarımı yapılan e-ticaret veya web sitesinin bilgisayar, akıllı telefon, tablet boyutlarına göre ekran ayarlanır. Siteye giriş yaptığınız aygıt ne olursa olsun ana sayfa ve kategorileri incelerken sorun yaşanmaz. Dolayısı ile de alışveriş yapma kolaylaşır ve siteyi kullanırlar sınırlamalar ile karşılaşmazsınız. Web tasarımı uzman kişilerce yapıldıktan sonra web sitesi yayınlanır. SEO çalışmaları çok iyi yapıldığı sürece öne çıkma oranı da yükselir. 

Web tasarımı yapılırken kurumsal kimlik çalışması odaklı logo ve sloganlar hazırlanır. Marka ile özdeşleşen sloganlar, renkler ve logo web tasarımının büyük bir parçasıdır. Fotoğraf düzenleme, web sayfası kodlaması ve web içeriklerinin oluşturulması sonucunda sitenin tasarımı yapılır. Web tasarımı yapılırken sonrasında yönetici kontrol paneli ile sayfanın güncelliği sağlanır.

Puanla post

Yorum yapın