Teknostop

Soru Cevap Sitesi

Sorulara cevap bulabilmek aynı zamanda öğrenme içgüdümüzün en net göstergesidir. Arayışımız her zaman için doğru yanıta ulaşmak ve doğru bilgiyi edinmek üzerine kurgulanmış bir reflekstir. Tabii ki bu noktada keyifli bir aktiviteye dönüşmesi için ilgi alanlarımız ve merak ettiğimiz konular öncelikli görülebilir. Fakat genel olarak aklımıza takılabilecek ya da bir yerden duyduğumuz her şeyle ilgili sorular ve bu sorulara ilişkin yanıtlar aklımızı kurcalayabilir.

Soru cevap kategorisi işte tam bunun için var. Özellikle günümüzde internete erişim şansımızın çok yüksek olması, aradığımız her bilgiye ulaşabiliyor olmak ve bunu dilediğimiz zaman yapabilmek avantajlarımız arasında. Bunu daha da nitelikli bir hale getirmek istiyorsak doğru bilginin peşinden gitmeliyiz. Maalesef ki internet çok sayıda bilgiye ham bir biçimde ulaşmamızı sağlayabiliyorken yanlış bilgileri de görmemize sebep olabiliyor. Bundan kaçınmak adına uzman cevaplarına ihtiyacımız var. 

Bunun için yaratılmış bir kategori olan soru sor bölümünde siz de aklınızdaki soruların yanıtlarını arayabilirsiniz. Aynı zamanda başkaları tarafından sorulmuş sorulara yanıt verebilir veya yalnızca sorulara ve cevaplarına bakarak bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken şey kategoriyi ziyaret etmek ve listelenmiş sorularla bunlara verilen cevaplara göz atmak. 

Tabii ki burada bir sınırlama olmaksızın her alanda sorular sorulabiliyor. Edebiyattan bilime, sanattan felsefeye kadar uzanan geniş bir yelpaze mevcut olduğundan ilginizi çekebilecek çok sayıda soruya denk gelebilirsiniz. Bu bazen biyolojiye dair insan vücudundaki kemik sayısını kapsayan bir soru iken bazen yeşil renk nasıl elde edilirin cevabını içerebiliyor. Böylelikle farklı alanlarda, farklı konulara dahil olan ve birbirinden farklı kesimler tarafından yanıtlanmış çok sayıda soruyla keyifli vakit geçirebiliyorsunuz. 

Soru cevap bölümünü ziyaret ederken hiçbir alan kısıtlamasının olmayışı tabii ki size büyük bir avantaj katabilir. Burada bir diğer etken ise dilediğiniz gibi listeleme seçeneğinizin olmasıdır. Çünkü insan hayatı farklı değişkenlere sahiptir ve sizin bilgiye dair beklentiniz ve aksiyonunuz farklı olabilir. Başkaları tarafından verilmiş yanıtları görmek ve bilgi edinmek sizi mutlu ediyorsa çözülen kısmına göz atabilirsiniz. Eğer kimsenin cevaplayamadığı sorulara yönelerek bilginizi konuşturmak istiyorsanız yanıtlarınızı çözülmeyen bölümünden iletebilirsiniz. 

Böylece sizin bilgilerinizden faydalanacak farklı insanlar olacağının bilincine varabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda daha fazla sorunun yer almasıyla beraber yeni sorular kısmı fazlasıyla hareketli. Ancak yine de popülariteye önem verenler en çok okunanlar ya da en çok cevaplananlar kısmıyla daha da büyük bir kesime hitap edebilir. Aynı şekilde daha geniş kesimlerce ilgilenilen konulara hakim olmak bu sayede mümkün olacaktır. Soru sorbutonunun herkesin kullanımına açık olması tamamıyla özgür bir platform olarak herkesin sorularını yöneltmesine ve cevaplar alabilmesine olanak tanımaktadır. 

Keyifli zamanların öğrenmeyle direkt olarak bağlantılı olduğunu düşünenlerdenseniz bu kategoriyi sık sık ziyaret edeceğinizden eminiz. Kategorik yapı içerisinde bir alan sınırlaması olmasa da filtreleme seçeneği olarak göreceğiniz bazı ayrıntılar var. Zaten popülariteye bağlı olarak bu soru ve yanıtlara erişebiliyor, en yenilere göz atabiliyorsunuz. 

Aynı şekilde zaman dilimi olarak da soruları belirli gruplara ayırmanız kolaylaştırılmış. Soru cevap kategorisi içerisinde bulunan, şimdiye kadar sorulmuş olan soruları haftalık olarak listelemeniz mümkün. Hatta bunu aylık ve yıllık olarak son döneme dair daha geniş bir perspektifle de inceleyebilirsiniz. Bir yandan soru sor seçeneğini kullanarak merak ettiklerinizin doğru cevaplarına ulaşırken, diğer taraftan da bilginizle diğer sorulara yanıt verebilirsiniz. Binlerce kullanıcı, yüzlerce soru ve bir o kadar cevap sizi bekliyor. 

Kaynak : https://www.keyifli.net

Puanla post

Yorum yapın