Sağlık

Kantaron Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir mi

lazy

Baş ağrısı insanı bir yakaladığında hayatından bezdirecek düzeye getirebilecek bir ağrı ve insanoğlu yüzyıllardır baş ağrısına çözüm arıyor. Kantaron Yağı Baş Ağrısına İyi Gelir mi , kantaron yağı migrene iyi gelir mi , sarı kantaron yağı neye iyi gelir gibi sorular ise bizlere sıkça yöneltilen sorular arasında yer alıyor.

İlgili Yazı : Göz Kararması Baş Ağrısı Sersemlik

Sarı kantaron hakkında geçmişe dayalı fazla bir bilgi bulunmasa da her yöre de yetişebilen, üzerinde sarı rengarenk çiçeklerin bulunduğu, Dünyanın her merkezinde filizlenmesi mümkün olan ve doğal olarak yetişen bitkidir. Stresin ve gergin anların baş düşmanı olarak ilan edilen sarı kantaron, genel yetişme yerleri yeşil alana sahip her yerde açan bitkidir. Sarı kantaronun çiçeklerinden ve kök kısmından yararlanılır ve inanılmaz derecede sağlık kapılarını aralar. Kantaron yağı baş ağrısına iyi gelir mi sorusu çokça aldığımız sorulardandır.

Makale İçeriği

Kantaron yağı baş ağrısına iyi gelir mi ?

Sarı kantaron bitkisini ışığa tutulduğu takdirde içerisinde bolca bulunan yağlar ışığa karşı gelemediği için parlak ve nokta belirtileri oluşturarak kendini ele veriyor. Bazı Avrupa ülkelerinde sarı kantaron hiçbir yan etki göstermeden kullanılıyor. Doğal antidepresan olarak kabul edilen ot tamamen depresyonu mucizevi bir şekilde önlüyor.

İçerisinde yer alan önemli maddelerden biri olan hiperisin, en önemli noktası beyin damarlarında yumuşatma sağlıyor olmasıdır. Sarı kantaron yağı baş ağrısına iyi gelir mi? Öncelik olarak kantaron yağının araştırmalar sonucunda pek çok fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Hem bitki hem de çay olarak tüketildiği zaman oldukça yararlıdır.

Sarı kantaron bitkisini ışığa tutulduğu takdirde içerisinde bolca bulunan yağlar ışığa karşı gelemediği için parlak ve nokta belirtileri oluşturarak kendini ele veriyor. Bazı Avrupa ülkelerinde sarı kantaron hiçbir yan etki göstermeden kullanılıyor. Doğal antidepresan olarak kabul edilen ot tamamen depresyonu mucizevi bir şekilde önlüyor.

İçerisinde yer alan önemli maddelerden biri olan hiperisin, en önemli noktası beyin damarlarında yumuşatma sağlıyor olmasıdır. Sarı kantaron baş ağrısına iyi gelir mi? Öncelik olarak kantaron yağının araştırmalar sonucunda pek çok fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Hem bitki hem de çay olarak tüketildiği zaman oldukça yararlıdır.

Sarı Kantaron Faydaları Nelerdir?

Sarı kantaron yağı zengin özellikleri ve faydaları bakımından en etkili doğal ilaç tedavileri arasında bulunuyor. Sağladığı faydalar; yüksek ateş düşürmede, mide ağrılarının giderilmesinde, adet dönemlerinde meydana gelen kasık ağrılarının azalmasında, kas gevşetici özelliği olması, yağı kullanılarak masaj yapılırsa rahatlatıcı etki sağlaması, idrar yolu enfeksiyonları, depresyon durumlarında, sinirsel olarak meydana gelen karın ağrılarında, baş ağrısı için şakaklara yağ sürülerek masaj yapılırsa baş ağrısının hızlı bir şekilde hafiflediği görülür.

Sarı Kantaron Neye İyi Gelir?

Sarı kantaron maliyet değeri oldukça düşük ve kolay bulunması açısından kişileri sıkıntıda bırakmayacak kadar kolay elde edilen şifalı bir bitkidir. Yanık tedavilerinde çok iyi sonuçlar veren sarı kantaron şiddetli baş ağrılarını dindirmede doğal ilaç kaynağıdır. Hücreleri yeniler ve vücuttaki tüm mikropların yok olmasına yardımcı olur.

Vücudun hasar gören bazı bölgeleri üzerinde antiseptik özelliği sayesinde iltihaplanan yerlerde mikrop oluşumunu engeller. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Sarı kantaron yağını kullanmak için kurutulmuş bitki çiçeklerinden günde 3 kere 2 gram tüketmeniz önerilir.

Depresyon belirtilerinde doz aşımı 4 ile 8 hafta kullanılması gerekir. Sarı kantaron baş ağrılarının giderilmesinde sıvı olarak tüketileceği zaman, 2 çay kaşığı kadar bitkiyi 200 ml suda kaynattıktan sonra 10 dakika kadar demlenmesi yeterli olur. Tropikal olarak kullanılan sarı kantaron şişlik ve cilt çürüklerin oldukça faydalıdır.

Uyarı : Sitemizde yer alan sağlık konulu içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Tavsiye amaçlı değildir. Lütfen herhangi birşey yapmadan önce alanında uzman doktora danışarak işlem yapınız.

Puanla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir