Oyun Haberleri

Hoi4 Hileleri

lazy

Hearts of iron iv , aylık aktif kullanıcı veya oyuncu sayısına göre Nisan 2023‘de 118 numaralı PC oyunuydu. Hearts of Iron IV, Paradox Interactive tarafından geliştirilen ve Mac, Windows ve Linux’ta oynanabilen bir Strateji oyunudur. Nisan 2023‘de Hearts of Iron IV, popüler akış platformu Twitch’te 628 bin saat izlenmeye göre 212. sırada yer aldı. Oyun 06-12-2016 tarihinde Paradox Interactive tarafından yayınlandı. Bu yazımızda sizlerle güncel Hoi4 Hileleri 2023 paylaşacağız.

İlginizi çekebilir: Eu4 Hileleri

Makale İçeriği

Hoi4 Nasıl Oynanır

Hoi4 oyunu nasıl oynaır ?

  1. Ulusal bir odak seçin
  2. Siyasi sisteminizi değiştirin
  3. Başka bir ülkenin siyasi sistemini değiştirin
  4. Bir askeri fabrika inşa edin
  5. Ticaret yapın
  6. Dişli üretimi yapın
  7. Dişli yönetimi gerçekleştirin
  8. Teknolojileri araştırın
  9. Şablonların yönetimini yapın
  10. Ordu nasıl konuşlandırılır analiz edin

Hoi 4 Hileleri

Aşağıda vereceğimiz güncel hoi4 hileleri tablosunda dilediğiniz kodu seçip, oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Güncel Hoi4 Hileleri 2023

Hoi4 Oyunu oynarken, konsol penceresini görüntülemek için ~ tuşuna basın. Ardından, aşağıdaki kodlardan birini yazın ve ilgili hile işlevini etkinleştirmek için [Enter] tuşuna basın. İşte hoi 4 hileleri ;

Komut AdıSöz DizimiAçıklama
gain_xpgain_xp [amount] Bu komut, bir Lidere/Generale deneyim eklemek için kullanılabilir. Belirtilen deneyim miktarı, halihazırda seçmiş olduğunuz Lidere/Generale eklenir.
cpcp [amount]Bu komut, komut gücü ekleyecektir (maks. %100).
stst [amount]Bu komut kararlılık katacaktır (maks. %100). Negatif bir sayı belirterek kararlılığı kaldırabilirsiniz.
wsws [amount]Bu komut savaş desteği ekleyecektir (en fazla %100). Savaş desteğini kaldırmak için negatif bir sayı belirtin.
allowtraitsallowtraitsBu komut, genel özellik atamasındaki kısıtlamaları kaldırır. Bu komutu yürütmek, komutanlara vb. genel özellikleri özgürce atamanıza izin verecektir.
add_equipmentadd_equipment [amount] [equipment name]Bu komut, donanma ekipmanı dışında herhangi bir ekipmanın belirli bir miktarını eklemek için kullanılabilir. Negatif bir miktar belirterek ekipmanı kaldırabilirsiniz. Not: Belirli ekipmanı kullanmadan önce araştırmanız gerekebilir, bu durumda ‘tüm ekipmanı araştır’ (tüm ekipmanı araştırır) veya ‘research_on_icon_click’ komutunu kullanın.
add_latest_equipmentadd_latest_equipment [amount]Bu komut, kilidini açtığınız/tamamen araştırdığınız her bir ekipman parçasına (yani lojistik menünüzdeki her ekipman tipine) belirtilen miktarda ekipman ekler.
whitepeacewhitepeace [country tag] [country tag]Bu komut, belirtilen ülkeler (ülke etiketleri ile belirtilen) arasında anında ‘beyaz barış’ (işler tam olarak savaş başlamadan önceki haline döner) yapar.
teleportteleport [province id]Bu komut, ışınlanma aracını etkinleştirmek (argüman sağlanmadıysa) veya seçilen herhangi bir gemi veya orduyu belirtilen kimlikle bölgeye anında ışınlamak için kullanılabilir.
allowdiploallowdiploBu komut, herhangi bir diplomatik eylemin (örneğin savaş ilan etme) gerekçesiz olarak kullanılmasına izin verir.
debug_nukingdebug_nukingBu komutun uygulanmasından sonra, koşullar ne olursa olsun, herhangi bir ilde nükleer bombalamaya izin verilir.
instantconstructioninstantconstructionBu komut, anında inşaat hilesini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir), tüm inşaatların anında gerçekleşmesini sağlar (artık sıraya girmez).
eventevent [event id] [country tag]Bu komut, belirtilen ülkede belirtilen olayı başlatır.
researchresearch [slot id / ‘all’]Bu komut, tüm ekipmanı veya belirli bir teknoloji yuvasındaki ekipmanı araştırmak için kullanılabilir.
research_on_icon_clickresearch_on_icon_clickBu komut, teknoloji ağacında simgesine tıklandığında herhangi bir teknolojiyi anında araştıracaktır. Bu komut aynı zamanda ‘anında araştırma’ hilesi olarak da bilinir.
annexannex [country tag / ‘all’]Bu komut, belirtilen ülke etiketiyle bir ek başlatır (bir ek, sizin ülkeniz için kendi bölgesini talep eder).
winwarswinwarsBu komut, ülkenize şu anda katıldığı tüm savaşlar için maksimum savaş puanını verecektir.
manpowermanpower [amount]Bu komut, ülkenize belirli miktarda insan gücü ekler.
add_opinionadd_opinion [source country tag] [target country tag]Bu komut, belirtilen ülke etiketinden başka bir ülkeye bir görüş ekler.
tagtag [country tag]Bu komut, ülkenizi belirtilen ülkeye değiştirir. ‘tag ENG’, örneğin Büyük Britanya olarak oynamanızı sağlar.
observeobserveBu komut sizi, hiçbir ülkeyi oynamamaya ayarlı olduğunuz ‘gözlem’ moduna sokar – yani tüm oyun otomatik pilotta oynanır. Mesajlar gösterilmez ve oyun otomatik olarak duraklatılmaz.
tdebugtdebugBu komut, hata ayıklama modunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir). Hata ayıklama modunda, üzerlerine geldiğinizde durum, ekipman, iller vb. gibi şeylerin kimlikleri gösterilir ve bunlar konsol komutlarında kullanıldığı için çok faydalıdır.
spawnspawn [unit name/id] [province id] [amount]NOT: Bu komutu kullanmak için HOI4 başlatma seçeneklerinize ‘-debug’ eklemelisiniz – aksi halde çalışmayacaktır. Bu komut, bir eyalette belirli bir miktarda birlik oluşturmak için kullanılabilir.
occupationpaintoccupationpaint [country tag]Hiçbir ülke etiketi belirtilmemişse, bu komut işgal boyamayı değiştirir (etkinleştirir ve devre dışı bırakır). Ülke etiketi argümanı sağlanırsa, ülkeniz belirtilen ülkenin sahip olduğu tüm arazileri işgal eder (ancak yalnızca işgal ettikleri arazileri değil).
setownersetowner [country tag] [state id]Bu komut, belirtilen bir durumun sahibini belirler.
setcontrollersetcontroller [country tag] [province id]Bu komut, belirtilen bir ilin denetleyicisini ayarlar.
xpxp [amount]Bu komut, belirtilen miktarda deneyim ekler (tüm deneyimlere: ordu XP’si, deniz XP’si ve hava XP’si).
pppp [amount]Bu komut, ülkenize belirtilen miktarda siyasi güç ekler.
civilwarcivilwar [ideology] [country tag]Bu komut, belirlenen ideolojiye sahip bir ülke içinde bir iç savaş başlatır. Olası ideolojiler: ‘faşizm’, ‘demokratik’, ‘tarafsızlık’ ve ‘komünizm’.
add_party_popularityadd_party_popularity [ideology group] [amount]Bu komut, belirtilen ideoloji grubuna belirtilen miktarda parti popülerliği ekler. İdeoloji grupları şunlardır: ‘f’ (faşizm), ‘d’ (demokratik), ‘n’ (tarafsızlık) ve ‘c’ (komünizm).
set_ruling_partyset_ruling_party [ideology group]Bu komut, belirtilen ideoloji grubunu iktidar partisi olarak ayarlar. İdeoloji grupları şunlardır: ‘f’ (faşizm), ‘d’ (demokratik), ‘n’ (tarafsızlık) ve ‘c’ (komünizm). Başka bir ülkenin iktidar partisini değiştirmek isterseniz, önce tag komutuyla bu ülkeye geçmeniz gerekeceğini unutmayın.
helphelp [command]Argüman olmadan çalıştırılırsa (sadece ‘yardım’), bu komut bir komut listesi yazdıracaktır. Argüman olarak bir komutla çalıştırılırsa, belirtilen komut için yardımı yazdırır.
Focus.AutoCompletefocus.autocompleteBu komut, ulusal odakların anında tamamlanmasını sağlar. Bu komutun oyunun yapay zekasını etkileyeceğini unutmayın.
Focus.NoChecksfocus.nochecksBu komut, odak gereksinimlerinin göz ardı edilmesini sağlar.
Focus.IgnorePrerequisitesfocus.ignoreprerequisitesBu komut, odak önkoşullarının yok sayılmasına izin verir.
Decision.NoChecksdecision.nochecksBu komut, karar gereksinimlerinin göz ardı edilmesini sağlar.
instant_prepareinstant_prepareBu komut, karar gereksinimlerinin göz ardı edilmesini sağlar.
nunu [amount]NOT: Bu, 1.5 Öncesi bir komuttur. Sonraki sürümlerde çalışmayacaktır. Bu komut, belirtilen miktarda deniz aracı hizmetini deniz aracı hizmet sayınıza ekler.
nukenuke [amount]Bu komut, mevcut ülkenize belirtilen miktarda nükleer bomba ekler.
yesmanyesmanBu komut, durum ne olursa olsun, AI ülkesinin herhangi bir diplomatik teklifi otomatik olarak kabul etmesine neden olur.
rendertyperendertypeBu komut, istemciniz için şu anda kullanılmakta olan oluşturma türünü (arka uç) yazdırır.
tweakerguitweakerguiBu komut, bir tweaker GUI’sini açar.
add_ideasadd_ideas [idea name]Bu komut, belirtilen kimlik/ad ile fikri mevcut ülkenize ekler.
reloadreload [file name]Bu komut, oyununuzu açıp kapatmadan bir dosyayı yeniden yüklemek için kullanılabilir. Bir ayarı değiştirmek için bir dosyayı değiştirirseniz ve oyununuzu tamamen yeniden başlatmak istemiyorsanız kullanışlıdır. Ortak dosyalar: ‘loc’ (yerelleştirme dosyaları), ‘focus’ (odaklar) ve ‘landcombat.gui’ (kara muharebe arayüzü).
timetimeBu komut, geçerli saati yazdırır.
reloadfxreloadfx [map / .fx file]Bu komut (herhangi bir argüman olmadan) oyun gölgelendiricilerini yeniden yükler. İsteğe bağlı olarak bir harita adı, postfx veya dosya adı (.fx ile biten) belirtebilirsiniz.
particle_editorparticle_editorBu komut, parçacık düzenleyici GUI’yi açar.
testtooltesttoolBu komut, test aracını açar.
analyzetheatresanalyzetheatresBu komutun çalıştırılması, oyundaki tüm tiyatrolarda hata olup olmadığını kontrol edecektir.
massconquermassconquerBu komut, toplu fethetme aracını açar.
deleteallunitsdeleteallunits [country tag]Bu komut, belirtilen ülke etiketinin tüm birimlerini (ordular ve filolar) siler.
aircombataircombat [scenario] [result] [province id] [airbase state id] [airbase state id] [equipment] [equipment] [equipment creator] [equipment creator]Bu komut, istediğiniz ülke, hava üssü ve ekipmanından belirtilen konumda bir hava muharebesi başlatır.
theatersrebuildtheatersrebuildBu komut, mevcut tüm sinemaları yeniden oluşturur.
frontsfrontsBu komut, yabancı cephelerin görünürlüğünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
aidumpaidumpBu komut, AI verilerini mevcut seçili biriminizden bir günlük dosyasına (örneğin hata ayıklama amaçları için) atar.
traderoutestraderoutesBu komut, ticaret yollarının görünürlüğünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_tacticsdebug_tacticsBu komut, taktik hata ayıklama ipucunun görünürlüğünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
reloadsupplyreloadsupplyBu komut, tüm tedarik sistemlerini yeniden yükler.
deltatdeltat [speed multiplier]Bu komut oyundaki animasyonların hızını değiştirecektir. Belirtilen sayı bir çarpandır – 2 hızı ikiye katlar, 0,5 hızı yarıya indirir.
building_healthbuilding_health [building type] [state id / province id] [level] [amount]Bu komut, mevcut bir binanın sağlığını değiştirmek için kullanılabilir.
nomapiconsnomapiconsBu komut, haritadaki simgelerin görünürlüğünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
nopausetextnopausetextBu komut, duraklatma menüsünün görünürlüğünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir) (ekran görüntüleri için kullanışlıdır).
nextsongnextsongBu komut, oyun içi müzik çalma listesindeki bir sonraki film müziğine atlar.
combatsoundcombatsound [frequency]Bu komut, savaş görünümünden yayılan rastgele bir sesin frekansını değiştirmek için kullanılabilir. Verilen sayı 1 ile 50 arasında olmalıdır.
morehumansmorehumans [amount]Bu komut, geçerli ülkenize belirtilen miktarda insan gönderir (veya negatif bir sayı belirtilmişse kaldırır).
windowwindow [open / close] [gui name]Bu komut, belirtilen adla GUI’yi açar (‘aç’) veya kapatır (‘kapat’).
reloadinterfacereloadinterfaceBu komut oyun arayüzünü yeniden yükler.
reloadtechnologiesreloadtechnologiesBu komut tüm teknolojileri yeniden yükler.
updateequipmentsupdateequipmentsBu komut, ekipmanla ilgili dosyaları (/Hearts of Iron IV/common/units/equipment/) zorla yeniden yükler.
updatesubunitsupdatesubunitsBu komut, birimle ilgili dosyaları (/Hearts of Iron IV/common/units/) zorla yeniden yükler.
reloadoobreloadoob [country tag]Bu komut, belirtilen etiketle ülkenin OOB’sini (savaş sırası) yeniden yükler.
update_locupdate_loc [localisation key]Bu komut, belirtilen yerelleştirme anahtarını yeniden yükler.
pollpollBu komut geçerli olayları yoklar.
pause_in_hourspause_in_hours [hours]Bu komut, belirtilen süre sonunda oyunu duraklatır. Oyunu çalışır durumda bırakmak istiyorsanız kullanışlıdır, ancak çok uzun sürmez.
add_autonomyadd_autonomy [country tag] [amount]Bu komut, belirtilen bir ülkenin özerklik düzeyine ekler veya çıkarır.
testeventtestevent [event id] [character id]Bu komut, belirtilen kimliği tetiklemeden test eder.
resignresignBu komut, tahmin edebileceğiniz gibi, mevcut konumunuzdan istifa etmenize neden olur.
add_interestadd_interest [country tag]Bu komut, belirtilen etikete sahip ülkeyi ilginize ekler.
remove_interestremove_interest [country tag]Bu komut, belirtilen etikete sahip ülkeyi ilgi alanınızdan kaldırır.
add_diploadd_diploBu komut, mevcut ülkeniz için diplomatik yol ekler.
PrintSynchStuffprintsynchstuffBu komut, oyununuzun mevcut tohumunu yazdırır.
SetRandomCountsetrandomcount [count]Bu komut, herhangi bir bağımsız değişken olmadan çalıştırılırsa (sadece ‘SetRandomCount’), rastgele sayıyı 0’a ayarlayacaktır. Bir bağımsız değişken olarak bir sayı sağlanırsa, rastgele sayı buna ayarlanacaktır.
aiaiBu komut, AI’yı etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
human_aihuman_aiBu komut, insan ülkeleri için AI’yı etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
ai_invasionai_invasionBu komut, deniz istilası için yapay zekayı etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
ai_acceptai_acceptBu komut, AI’nın her zaman diplomasiyi kabul edip etmeyeceğini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
fowfow [province id]Bu komut, FOW’u (savaş sisi) genel olarak veya belirtilen kimliğin bulunduğu bölgede değiştirir (etkinleştirir veya devre dışı bırakır). Açıklığa kavuşturmak gerekirse, bu komut herhangi bir argüman olmadan (‘fow’) yürütülürse, savaş sisini tamamen kapatacaktır. Argüman olarak bir il kimliği belirtilirse, fow yalnızca o il için değiştirilir.
collisioncollisionBu komut, çakışma hata ayıklama GUI’sini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
savegamesavegameBu komut oyunu zorla kaydeder.
savechecksavecheckBu komut, kaydetmenin doğru çalıştığını kontrol etmek için kullanılabilir. ‘Test_01’ adlı bir kaydetme dosyası oluşturacak, onu yükleyecek ve ardından bunu tekrar ‘Test_02’ olarak kaydedecektir. İki dosya aynı olmalıdır (boyut, vb.), değilse kaydetme ile ilgili bir sorun olabilir.
IPipBu komut IP’nizi konsola yazdırır.
requestgamestaterequestgamestateBu komut oyun durumunu yazdırır.
nudgenudgeBu komut nuge aracını açar.
mapmodemapmode [mapmode id]Bu komut, harita modunu belirtilen türe değiştirir. Harita modu kimlikleri: 1 (Varsayılan), 2 (Deniz), 3 (Hava), 4 (Tedarik), 5 (Devlet), 6 (Direnç), 7 (Kaynak), 8 (Diplomasi), 9 (Grup).
fullscreenfullscreenBu komut, tam ekran modunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
pricespricesBu komut, fiyat bilgisini game.log’a yazdırır.
add_coreadd_core [state id] [country tag]Bu komut, belirtilen durumu belirtilen ülkenin ‘çekirdeği’ olarak ekler. ‘Çekirdek’, bir ülkenin haklı bir parçası olarak kabul edilen bir devlettir.
remove_coreremove_core [state id] [country tag]NOT: Bu komutun bozuk olduğu bildirildi – sizin için çalışmıyorsa, bunun nedeni oyundaki bir hatadır, sizin değil! Bu komut, belirtilen durumu belirtilen ülkenin ‘çekirdeği’ olarak kaldırır. ‘Çekirdek’, bir ülkenin haklı bir parçası olarak kabul edilen bir devlettir.
debug_zoomdebug_zoomBu komut oyunun yakınlaşmasına neden olacaktır.
debug_typesdebug_typesBu komut gelişmiş bir hata ayıklama aracıdır, yalnızca RTTI çalıştırıldığında çalışır. Bu, tüm dinamik referans nesneleri için veri türünü konsola yazdıracaktır.
debug_show_event_IDdebug_show_event_idBu komut, geçerli olay kimliğini yazdırır.
debug_commandsdebug_commandsBu komut, mevcut ‘komut sayısını’ message.log.file dosyasına yazdırır.
debug_eventsdebug_eventsBu komut olay sayımını başlatacak, bundan toplanan verileri ‘debug_dumpevents’ komutuyla yazdıracaktır.
debug_dumpeventsdebug_dumpeventsBu komut, ‘debug_events’ komutunun son çalıştırılmasından bu yana toplanan verileri yazdıracaktır.
debug_diploactionsdebug_diploactionsBu komut, diplomatik eylem günlüğünü başlatacak, bundan toplanan verileri ‘debug_dumpdiploactions’ komutuyla yazdıracaktır.
debug_dumpdiploactionsdebug_dumpdiploactionsBu komut, ‘debug_dumpdiploactions’ komutunun son çalıştırılmasından bu yana toplanan verileri yazdıracaktır.
debug_assertdebug_assertBu komut, onaylamaları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_smoothdebug_smoothBu komut, çerçeve yumuşatmayı etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_nomousedebug_nomouseBu komut, kaydırma tekerleğinin (fare) işlevselliğini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_terraindebug_terrainBu komut araziyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_citiesdebug_citiesBu komut, şehir boyama modunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_waterdebug_waterBu komut suyu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_frontsdebug_frontsBu komut, enterpolasyonlu cephe hata ayıklama ekranını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_off_front_snapdebug_off_front_snapBu komut, saldırgan cephe yakalama hata ayıklama ekranını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_bordersdebug_bordersBu komut, sınırları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_treesdebug_treesBu komut ağaçları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_riversdebug_riversBu komut nehirleri etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_postfxdebug_postfxBu komut, PostFX’i etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_skydebug_skyBu komut gökyüzünü etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_tooltipdebug_tooltipBu komut, araç ipuçlarını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
flagsoutputflagsoutput [path]Bu komut, bir doku atlası dosyası oluşturacak ve belirtilen yola kaydedecektir.
cityreloadcityreloadBu komut şehirleri yeniden yükler.
errorerrorBu komut, günlük dosyasındaki hataları yazdıracaktır.
versionversionBu komut, oyunun mevcut sürümünü konsola yazdırır.
debug_noguidebug_noguiBu komut oyun GUI’sini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_volumedebug_volume [volume]Bu komut oyunun sesini ayarlamak için kullanılabilir.
debug_lockcameradebug_lockcameraBu komut, kamera kilidini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_linesdebug_linesBu komut, hata ayıklama satırlarını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_entitiesdebug_entitiesBu komut, varlıkları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_infodebug_infoBu komut, hata ayıklama bilgisi ekranını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_particledebug_particleBu komut parçacıkları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
debug_ai_budgetdebug_ai_budget [country tag]Bu komut, AI bütçe bilgilerini konsola yazdırır.
debug_texturesdebug_texturesBu komut, doku hata ayıklama bilgilerini oyun günlüğüne yazdırmak için kullanılabilir (konsolu değil.)
debug_texturedebug_textureBu komut, çiçeklenme gibi dokuları etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_wireframedebug_wireframeBu komut, oyunun zorunlu tel çerçevesini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
debug_achievements_cleardebug_achievements_clearBu komut, tüm başarılarınızı ve istatistiklerinizi silecektir (geri alınamaz).
moveunitmoveunit [unit id] [province id]Bu komut, belirtilen birimi belirtilen eyalete taşır.
spawnactorspawnactor [name] [province id] [animation]Bu komut bir aktör oluşturur. Argüman olarak bir animasyon belirtilirse (isteğe bağlı), karakter o animasyonla birlikte doğar.
guiboundsguiboundsBu komut, sınırlar hata ayıklama GUI’sini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
cameraclampcameraclampBu komut, kamera kelepçesini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
provtooltipdebugprovtooltipdebugBu komut, il araç ipucu hata ayıklama bilgisini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir). Hata ayıklama bilgileri, haritada bir ilin üzerine geldiğinizde il kimliği, eyalet kimliği vb. gibi bilgileri içerir.
reloadweatherreloadweather [seed]Bu komut hava durumunu yeniden yükler.
weatherweatherBu komut hava durumunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir) – bu özellik kapalıysa hava durumu devre dışı bırakılır.
debug_air_vs_landdebug_air_vs_landBu komut, hava ve kara muharebesi için hata ayıklama modunu etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
mapnamesmapnamesBu komut, harita adlarını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
profilelogprofilelogBu komut, profil oluşturma verilerini/bilgilerini ‘time.log’ dosyasına çıkaracaktır.
runrun [file name]Bu komut, belirtilen bir dosyadaki komutların listesini çalıştırır.
oosoosBu komut, istemcinin senkronizasyondan çıkmasına neden olur.
debug_crashdebug_crashBu komut bir hata ayıklama aracıdır, yürütüldüğünde istemci çökmelerinde hata ayıklayacaktır.
sleepsleep [duration]Bu komut, oyunu belirtilen süre (saniye) boyunca duraklatacaktır.
goto_provincegoto_province [province id]Bu komut, kameranızın merkezini belirtilen bölgeye taşır.
goto_stategoto_state [state id]Bu komut, kameranızın merkezini belirtilen duruma taşır.
trigger_docstrigger_docs
3dstats3dstatsBu komut, 3B istatistikleri etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
hdrhdrBu komut, yüksek dinamik aralıklı görüntülemeyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
hdr_debughdr_debugBu komut, yüksek dinamik aralıklı görüntüleme hata ayıklamasını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
srgbsrgbBu komut, renk hata ayıklamasını etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
bloombloomBu komut, çiçeklenmeyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
PostEffectVolumes.Defaultposteffectvolumes.default [post effect]Bu komut, belirtilen ada göre belirli bir post efektini değiştirmek için kullanılabilir.
nightnightBu komut, geceyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
filewatcherfilewatcherBu komut, dosya izleyiciyi etkinleştirir veya devre dışı bırakır (geçiş yapar).
createleancreateleanBu komut LEAN dokuları oluşturur.
helploghelplogBu komutu yürüttükten sonra, game.log.file dosyasına tüm komutların bir listesi çıkarılacaktır.
hsvhsvBu komut HSV’yi RGB’ye dönüştürür.
tag_colortag_color [rgb]Bu komut, mevcut ülkenizin etiket rengini ayarlamak için kullanılabilir.
browserbrowser [url]Bu komut tarayıcı penceresini açar ve belirtilen URL’yi yükler.
browser_base_urlbrowser_base_url [url]Bu komut, tarayıcının URL’sini ayarlar (bir sayfa yükler).
aiviewaiviewBu komut, AI için hata ayıklama bilgilerini etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
airealismairealismBu komut, oyun için gerçekçi yapay zekayı etkinleştirir veya devre dışı bırakır (değiştirir).
instant_wargoalinstant_wargoalBu komut, herhangi bir savaş hedefinin gerekçesiz olarak uygulanmasına izin verir.
set_country_flagset_country_flag [country tag]Bu komut, belirtilen ülkenin bayrağını mevcut ülkenizin bayrağı olarak ayarlar.
set_cosmetic_tagset_cosmetic_tag [country tag] [country tag]Bu komut, belirtilen ülkenin adını ve bayrağını başka bir ülkenin adıyla değiştirir.

Hoi4 Hileleri 2023 Çalışıyor mu?

Sitemizde verdiğimiz Hoi4 kodları oyununuzda işinize yarayacaktır.

Hoi4 Nasıl Oynanır ?

1.Ulusal bir odak seçin
2.Siyasi sisteminizi değiştirin
3.Başka bir ülkenin siyasi sistemini değiştirin…

Puanla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir