Eğitim Haberleri

Gelişim Raporu Örnekleri – Okul öncesi gelişim raporu – okul öncesi gelişim raporu örneği

lazy

Gelişim raporu görüş ve öneriler ile ilgili sizler için hazırladığımız (Metehan’a teşekkürler 🙂 içeriğimizde, okul öncesi gelişim raporu görüş ve öneriler için güzel sözler , Gelişim raporu görüş ve öneriler güzel sözler , 4 yaş gelişim raporu görüş ve öneriler , anasınıfı gelişim raporu görüş ve öneriler alt başlıklarına cevaplar veriyor olacağız. Gelişim Raporu Örnekleri 2023 – Okul öncesi gelişim raporu 2023 – okul öncesi gelişim raporu örneği 2023 – gelişim raporu 2023

 • Çocuğunuzda saldırganlık, karşı gelme, inadına istenmeyen davranışı yapma vb. gibi davranışlar baş gösteriyorsa sizlere sinyaller veriyor demektir. Onunla iletişime girerek rahatsız olduğu durumu öğrenmeye çalışın.Çocuğunuzun çok fazla televizyon izlemesine izin vermeyin. Mümkünse birlikte izleyerek yönlendirici olun. Aşırı şiddet ve gerçek dışı öğeler içeren filmleri izlememesi için tedbir alın.
 • Çocuğunuzla birlikte geçen zaman asla boşa harcanan zaman değildir. Çocuğu sevmek, ona bolca ve pahalı oyuncak almak değil, onunla ortak faaliyetleri paylaşmak ve ona zaman ayırmaktır. Çocuğunuzla oyun oynayın. Çocuğunuzun söylediklerine değer verin, önemseyin.Çocuğunuza çeşitli hikayeler okuyun. Bu okuma sırasında resimlerine bakmasını sağlayın. Hikayeyi okurken gerekli vurgu ve canlandırmaları yaparak çocukta merak uyandırın. Kitabı sevdirin.İnce kas gelişimi için resim ve boyama yapmasına, makasla resim kesip yapıştırmasına imkan sağlayın.
 • Çocuğunuzun doğayla bütünleşmesini sağlayın. Gittiğiniz yerlerden yapraklar, ilginç taş örnekleri, toprak, deniz kabukları, midye kabukları vb. toplaması için teşvik edin.Çocuğunuzun söylediklerine değer verin, önemseyin.Çocuğunuzla oyunlar oynayın.
 • Çocuğunuzu araştırmacı ve meraklı olmaya yönlendirin. Bunun için sorduğu soruları mutlaka cevaplandırın. Herhangi bir nesne, durum veya olaya ilişkin çocuğunuzun düzeyine uygun bilgiler vermekten kaçınmayın.Çocuğunuzun bitki yetiştirmesine fırsat verin. Böylece hem sorumluluk duygusu gelişir hem de bir iş başarmanın mutluluğunu yaşar.

İlginizi çekebilir: Microsoft Visual C++ Nedir

Makale İçeriği

Gelişim Raporu 2023 Cümle halinde okul öncesi gelişim raporu görüş ve önerileri

 • Sıra ile konuşulması gerektiği konusu üzerinde evde durmanızı sırasını beklemeyi öğrenmesini desteklemenizi öneriyorum.
 • Artikülasyonun giderilmesi için birlikte tekerlemeler, şiirler söylemek ve ayna karşısında egzersiz yapmanın yanı sıra bir uzman doktora götürerek destek almanız faydalı olacaktır.
 • Hergün öykü okumalı okunan öykü ile ilgili cevap vermesini istemeli. Öyküde geçen yeni sözcükler hakkında konuşmanız dil gelişimini destekleyecektir.
 • Dikkat geliştirici oyunlar oynamaya devam etmenizi öneriyorum.
 • Her fırsatta sayı saymasını, renk ve şekil söylemesini oyunlar ve kitaplarla destekleyiniz.
 • Yiyecekleri ayırt etmeden yiyebilme becerisinin gelişmesi için aile fertlerinin de doğru örnek olması yararlı olacaktır.
 • Evde kendi işlerinin kendisinin yapması yönünde desteklemeniz sorumluluk bilincinin gelişmesini sağlayacaktır.
 • Oyuncakları ile oynamayı çok seviyor.
 • Okula başladığı zamana göre arkadaş ilişkilerinde olumlu gelişme var.
 • Kesinlikle evde sözünü kesmeyip, cümlesini bitirmesine fırsat verin.Anlatamadığı kelimeyi tekrar ettirerek bu kelimenin doğru telaffuzunu kazanımı sağlamış olursunuz.
 • Uzun süreli oturarak yapılan etkinliklerden çabuk sıkılıyor, dikkati çabuk dağılıyor.Bunun için tatil süresince evde beraber dikkat çalışmaları yaparak dikkatini artırmaya yardımcı olabilirsiniz.
 • Masa etkinliklerinde çabuk yoruluyor, etkinlikleri süresinde bitirme konusunda geç kalıyor.
 • Meraklı, ilgili, heyecanlı bir çocuk.Yeni bilgilere çok açık ve öğrendiği şeyleri çabuk unutmuyor.Merakını artırmak için birlikte eğitici filmler izleyebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
 • Sınıf içinde gerektiği zaman kendini güzel ifade edebiliyor, ancak içe dönüklük devam ediyor.Sosyal yönden daha çok arkadaşla birlikte olacağı ortamlar oluşturulmalı, onlarla kaynaşıp birliktelik yaşayabileceği zaman dilimleri oluşturulmalıdır. Böylece sosyal duygusal gelişimine destek sağlamış olacaksınız.
 • Enerjisini atabilecek kurslara yada arkadaş guruplarıyla açık alanlarda kaynaşıp birliktelik yaşayabileceği zaman dilimleri oluşturmaya dikkat ediniz.
 • Etkinliklerde yavaş hareket ettiğinden süreyi iyi kullanamıyor. Çabukluk becerisi için evde bir iş yaparken belirli bir süre verilip, zamanında tamamlamasını isteyiniz. Küçük kas gelişimini desteklemeniz için oyun hamurluyla oynamasını, makas kullanmasını ve resim yapmasını öneriyorum.
 • Dikkat geliştirici oyunlar oynamaya devam etmenizi öneriyorum.
 • Yaşının üstünde bir olgunluk ve kurallara uyum sergilemektedir.
 • Kendi işlerini kendinin yapması yönünde desteklemeniz, sorumluluk bilincinin gelişmesini sağlayacaktır.
 • Yiyecekleri ayırt etmeden yiyebilme becerisinin gelişmesi için aile fertlerinin de doğru örnek olması yararlı olacaktır
 • Çizgi çizme, resim yapma ve boyama gibi el ve göz koordinasyonu gerektiren çalışmaları evde de devam etmelisiniz. Sayıları ve renkleri tanıma, çizgileri doğru yönde yazması için pekiştirme çalışmaları yapmalısınız.
 • Dil gelişimi üzerinde önemle durulmalı ve bugüne kadar yapılan çalışmalara ilave çalışmalar eklenerek devam edilmelidir. Bu konuda gerekli uzmanlarla işbirliği yapılmalıdır. Dikkat geliştirici oyun oynamaya devam etmenizi öneriyorum. Dil gelişimi destekleyici öyküler okuyarak sorulan sorulara cevap vermesini istemelisiniz.
 • Kas gelişimini desteklemeniz için evdeki küçük işlerde yardım etmesini isteyebilirsiniz. basit bağlama çözme oyunları oynayabilirsiniz.
 • Çabukluk becerisi için evde bir iş yaparken belirli bir süre verilmesi.
 • Kurallara uyum sağlayabilmesi için birlikte belirlenecek kurallara uymanın gerekliliğinin açıklanması yerinde olacaktır.
 • Kendisinin ve başkalarının hata yapabileceğini kabul etmesi yönünde destekleyebilir ve öneriler getirebilirsiniz.

Okul Öncesi Gelişim Raporu 2023 Gelişim raporu görüş ve öneriler güzel sözler

Birleştirilmiş Örnekler:

Genel olarak tüm gelişim alanlarında yaşıtlarının üzerinde performans sergiliyor.Bu başarının artarak devam etmesi için, okul içi ve okul dışı ilginizi sürdürmenizi öneririm. Okul dışında çocuğunuza biraz daha zaman ayırıp birlikte geçirdiğiniz kaliteli zamanı biraz daha arttırırsanız daha da başarılı olacağını düşünüyorum.

Kaybetmeyi kabullenemiyor. Ona kaybetmenin de kazanmanın da normal olduğunu anlatmanızı öneririm. Elbette kazanmak için her zaman mücadele etmesini ancak kaybettiğinde hüsrana uğrayıp ağlamak yerine daha sonra kazanmak için daha çok çalışmasını ve başarabileceğinden emin olmasını sağlayın.

İlgi görmek, değerli olduğunu hissetmek çok önem verdiği davranışlar olduğundan ona değerli olduğunu hissettirmenizi öneririm. Sen yapamazsın, sen zaten hep böyle olumsuz şeyler yapıyorsun gibi ifadeler çocuğun kendini değersiz hissetmesine neden olacağından kullanmamaya özen gösteriniz. Birlikte okul dışı faaliyetlerde bulunma zamanınızı arttırmanızı öneririm.

Şiddet eğilimi fazla bir öğrenci. Çocuğunuza sağlık kurumlarında gerekli testlerin yapılmasını sağlayıcınız.Ayrıca ev ortamında kesinlikle şiddet eğilimlerinde bulunmamanızı, şiddet içerikli oyuncak almamanızı ve şiddet içerikli tv programlarının izlenmemesini öneriyorum.

Sakin bir yapıya sahip olduğundan ev ortamında sık sık iletişim kurmaya özen gösteriniz. Hikaye okuyabilirsiniz, sohbet edebilirsiniz. Ayrıca korktuğu, çekindiği şeyler var ise bunların neler olduğunu açıkça ifade etmesini ve sorunu çözmek için gerekli çalışmaları yapmanızı öneririm.

Çok sık acıktığını söylemekte, bu konuyla ilgili sağlık kurumlarında çeşitli tahlilleri yaptırmanızı öneriyorum. Ayrıca anne babasının boşanmış olması çocuğu çok etkilemektedir. Çoğu kez arkadaşlarına bu konuyu söylemektedir. Bunun normal bir şey olduğunu ve kesinlikle onunla ilgisi olmadığını onu her şeye rağmen çok sevdiğinizi anlatın.Ayrıca bu konuyu çocuğun yanında konuşmamaya özen göstermenizi öneririm.

Şiddet eğilimi fazla bir öğrenci. Çocuğunuza sağlık kurumlarında gerekli testlerin yapılmasını sağlayıcınız.Ayrıca ev ortamında kesinlikle şiddet eğilimlerinde bulunmamanızı, şiddet içerikli oyuncak almamanızı ve şiddet içerikli tv programlarının izlenmemesini öneriyorum.

Çoğu gelişim alanında yaşıtlarının üzerinde başarı sağlamaktadır. Ancak bazen çekingen, sinirli ve mutsuzmuş gibi davranıyor. Bunun önüne geçmek ve iyi derecede olan başarısını daha da arttırmak için okul dışında ona daha çok vakit ayırın. Çok az yemek yiyor, beslenme konusunda sağlık kurumlarında tahlillerinin yaptırılmasını öneririm.

Hareketli oyunları çok sever, bedensel koordinasyonu çok iyidir. Dolayısı ile kendisi ve çevresine zarar vermemesi için yoğun olan bu enerjisini kontrol edip, doğru yönlere kaydırmasını öneririm. Bunu futbol, basketbol, yüzme gibi enerjisini faydalı etkinliklere yönlendirerek yapabilirsiniz.

Sağlık sorunlarını ihmal etmeden sürdürmenizi tavsiye ediyorum. Kendini yalnız hissetmemesi için okul dışında da uyumlu arkadaşlıklar edinmesini ve beraber vakit geçirmelerini sağlamanızı öneririm.

Çocuğun üzerine fazla düşülmesi nedeniyle güven problemi yaşıyor. Bu nedenle çocuğunuzun kendine güvenini kazanacağı ve tek başına da değerli olacağını hissettirecek davranışlar sergilemenizi öneririm. Çocuğunuzun yaptığı her şeye müdahale etmemelisiniz, çocuk yanlış da yapsa onu cesaretlendirmelisiniz, yanlış yaptın, kötü olmuş gibi ifadeler kullanmaktan kaçının.Kendi başına bir şeyler yapmasına fırsat verin.

Konuşma sorunu yaşayan öğrencimizin sağlık kurumlarından dil diş gibi fiziksel kaynaklı mı yoksa davranışsal bir sebepten mi kaynaklandığını teşhis ettirmenizi öneririm. Ayrıca konuşmasını geliştirmek için kendisinden daha iyi konuşan kişiler ile iletişim kurmasını sağlayın. Ayrıca bol bol hikaye okumanızı da öneririm.

Resim müzik gibi etkinliklere çok meraklı olduğundan çocuğunuzu bu tarz etkinlikleri güçlendirecek hafta sonu kurslarına yönlendirebilirsiniz. Ayrıca ev ortamında boyama, kesme yapıştırma gibi sanat etkinliklerini tatilde de yapmanızı öneririm.

Gelişim Raporu Örnekleri 2023 – Okul öncesi gelişim raporu görüş ve öneriler güzel sözler

Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum.

Biricik yavrum başarılarınla beni çok mutlu ettin. İyi tatiller. Üstün başarılarının devamını diler. Tebrik ederim

Sene başından beri gösterdiğin gayret seni başarılarınla buraya kadar getirdi. Senden çok memnunum. Çalışmalarının karşılığı olan bu güzel karnen senin mutluluğun olsun. İyi tatiller.

Canım yavrum olağanüstü bir performans göstererek bu notları fazlasıyla hak ettin. Teşekkür ederim.

Ailenle birlikte sabır ve özveriyle yaptığınız çalışmaların meyvesi olan bu güzel karnen senindir. Çok teşekkür ederim.

Bu yıl gösterdiğin performansın bütün eğitim öğretim hayatınca devam etmesini dilerim. İyi tatiller. Bu mutlu günü böylesine güzel bir karneyle tamamladığın için beni çok sevindirdin. Teşekkür ederim.

Okula başladığın ilk günden beri severek yaptığın her çalışmanın karşılığı bu karnededir. Başarılar dilerim.

Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok şanslıyım. Beni çok mutlu ettin. İyi tatiller dilerim.

Bütün bir yıl boyunca çalışarak, didinerek bu karneyi ve güzel bir tatili hak ettin. Mutluluklar dilerim.

Canım yavrum ilk günden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene teşekkür ediyorum. Sende böyle bir aileye sahip olduğun için onlara teşekkür et. İyi tatiller.

Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanmanı diliyorum.

Derslerindeki başarısının devamını diliyorum. Başarısını ahlakıyla bütünleştirdiği için öğrencimizi tebrik ederim.

Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencimiz okuma, yorumlama, konuşma gibi alanlarda da başarılı bir öğrenci. Tebrik ediyorum.

Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun.

Dört senelik birlikteliğimizde seninle hep “gurur” duydum. Bundan sonra öyle başarılar elde et ki seninle ömür boyu gurur duyalım.

Unutma! Başarı “başaracağım” diyenindir. Senin de bu söze olan inancının artması ve bunu gerçekleştirmen dileğiyle…

“Sevgili ………..…; Kendini geliştirmek için kitaplar, dergiler ve gazeteler oku, okuduklarından elde ettiğin bilgi ve becerileri sana fayda sağlayacak şekilde, nasıl uygulayabileceğini düşün, günlük yaşantında uygula, uygulamaya başladığın bir işi sonuç alıncaya kadar bıkmadan sabırla takip et, yarıda bırakma. Seni ve aileni tebrik ederim.

Gelişim raporu 2023 – Çok Başarılı Öğrenciler İçin Karne Sözleri ve Karne Görüşleri;

Ders içi ve ders dışındaki davranışlarıyla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim.

Başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

Güler yüzün, neşen hepimizi sarıp kucakladı. Bu neşen ve başarının tüm hayatın boyunca seninle birlikte olması temenni ediyorum.

Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum. Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olduğun için tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederim. Disiplinli, planlı çalışman başarıyı getirdi. Akıntıya kürek çekmek kolay; iş, senin gibi akıntıya karşı kürek çekebilmekte Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum.

Karnendeki i notlara baktıkça, ne denli daha başarılı öğrenci olduğunu görüyorum. Tebrikler. Başarılarının devamını dilerim.

Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin, ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle.

Başarılarını okumaya da yansıtarak okuma ve yorumlama konusunda da iyi bir öğrenci olmasını dilerim.

Başarılı çalışmalarının devamını dileyerek takdirlerimi sunuyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Karnendeki iyi notlara baktıkça, ne denli daha başarılı olabileceğini görüyorum. Yolun açık olsun. Dünyanın en şanslı öğretmeniyim çünkü dünyanın en harika öğrencisi bende. Tebrikler.

Saygı, sevgi, azim, zekâ seni anlatan sadece birkaç kelime Tebrikler.

Bu kadar zorluk arasında ancak senin kadar harika biri bu başarıyı gösterebilirdi.Tebrikler.

Belki çok yorulduğun dönemin son gününde karne notların seni dinlendirecektir. İlk tebrik eden ben olmak istedim. İyice dinlen ikinci dönem daha iyisini bekliyorum senden.

Son derece başarılı geçen ilk dönem için seni tebrik ediyorum. Umarım ikinci dönem daha da iyi olursun. Senden daha fazlasını bekliyorum.

Yıllarca solmayan Kenya gülleri gibi dönem boyunca başarıların hiç solmadı. Artık dinlenme vakti. Daha başarılı olacağını düşündüğüm ikinci döneme iyice dinlenmiş olarak gelmeni istiyorum. İyi tatiller.

Geriye doğru attığın adımın daha ileriye gitmek için yapılacak bir hamlenin başlangıcı olarak görüyorum. Adımını attın, sıra hamlede.

Sen istedikten sonra, hangi engel senin yolunu kapatabilir ki? Biraz daha gayret ederek, geleceğin örnek insanı olman için hiçbir engel yok!” Hadi bir dilek tut. Bir tane daha; bir tane daha Sen başarınla ve örnek davranışlarınla benim dileklerimi gerçekleştirdin. Senin de her dileğinin gerçekleşmesini diliyorum ” Güler yüzün, neşen hepimizi sarıp kucakladı. Bu neşen ve başarının tüm hayatın boyunca seninle birlikte olması diliyorum..”

“Küçük yaramazlıkların da olsa, gösterdiğin gayret ve bana verdiğin başarı hediyesi her şeye değer. Teşekkür ediyorum yavrum.”

“Büyüdüğünde geriye baktığında, başarılı bir öğrenci ve seninle her zaman gurur duyan bir öğretmen göreceksin. Dilerim, başarın ve güzel bir hayat da seni gelecekte bekliyor olur…”

“Benim şen şakrak, neşeli yavrum. Verdiğin mutluluk hala içimi ısıtıyor. Başarın ve neşen daim olsun”

Dünyanın en şanslı öğretmeniyim çünkü dünyanın en harika öğrencisi bende. Tebrikler Bu kadar zorluk arasında ancak senin kadar harika biri bu başarıyı gösterebilirdi…..Tebrikler.

Allah herkese senin gibi mükemmel bir öğrenci versin….. “Başarı başaracağım diyenindir.” seninde bu söze olan inancının artması ve bunu gerçekleştirmen dileğiyle.

Orta Seviyedeki Öğrenciler İçin Karne Sözleri ve Karne Görüşleri;

Çalışmaların oldukça güzel, ancak daha başarılı olman için biraz daha gayret etmen gerekiyor. İyi tatiller.

Dikkatini yoğunlaştırması, performansını artıracaktır. Verilen ödevleri aksatmadan yaparsa daha da iyi olacaktır. Oyuna, tv-bilgisayara ayırdığı vaktin 2 katını derse ayırırsa daha da başarılı olur. Ailenin desteği başarısını olumlu yönde artıracaktır.

Okuma yazmandaki başarının gayretine de yansıması temennisiyle.

Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum. Başarı grafiğinin artması dileğiyle.

Sana inanıyorum ki daha iyisini yapabilirsin. Çalışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum. Biraz daha gayret ederse çok daha iyi yerlerde olabilir. Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalışmalarını planlayarak arttırırsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliştirerek daha başarılı olabilir.

Davranışlarındaki olumlu tutumun derslerine de yansımasını dilerim. Daha başarılı olabilecek bir öğrenci çalışmalarını iyi planlamalı ve daha çok okuma yazma çalışmaları yapmalı. Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam

“Çalışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: can sıkıntısı, tembellik, yoksulluk. Öyleyse çalışmaya devam. Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü ikinci dönem daha başarılı olmanı bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarı yapabilirsin. Şunu bilmeni istiyorum ki daha başarılı olabilirsin.

Tatilde karne notlarını ve geçen bir dönemi değerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Aynı fikirdeysen iyice dinlen ve başarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceğini göster.

Geçen dört aya ve karne notlarına baktığımda daha iyi olabileceğini görüyorum. Bence bu notlar sana yakışmadı. İkinci dönem daha iyisini bekliyorum senden. Olacak göreceksin. Tabii ki sen de istersen.

Bu tatili iyi değerlendirerek, planlı ve çok çalışıp, daha başarılı bir 2.dönem geçirmen dileğiyle.İyi Tatiller.”

İyi Sayılabilecek Öğrenciler İçin; Ders içi ve ders dışındaki davranışlarıyla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim. Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim.

Öğrencime ve velime teşekkür ederim. Derslerde son derece başarılı ve ilgili bu ilgi ve başarının devamını dilerim. Çalışmalarına ara vermeden devam etmeli, Teşekkür ederim.

Disiplinli çalışması başarıyı getirdi. Aile olarak gösterdiniz destek, başarısını artırdı. Derslerinde göstermiş olduğun başarılarından dolayı seni kutluyorum. Daha iyisi de olabilirdi. Tatilde iyice dinlen ve başarılarını artırma kararlılığıyla dön. Neden daha iyisi olmasın.

Hataların ve başarılarınla bir dönemi geride bıraktın. Şimdi dinlenme vakti. İkinci dönem daha iyi yerlerde olmanı bekliyorum. Sen de yapabileceğini biliyorsun. Yeter ki iste.

Bir geçen dört aya bir de karne notlarına baktığımızda durumunun iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat önünde daha iyi olan arkadaşların var. Onlar kadar başarılı olmak senin elinde. İkinci dönem senden bunu bekliyorum.

Düşük Seviyedeki Öğrenciler İçin Başarılı Karne Sözleri ve Karne Görüşleri;

Önümüzdeki yıllarda derslerine biraz daha fazla zaman ayırman, daha da güzel bir karneye sahip olman demektir. Başarılar diliyorum.

Bu yıl derslerinde istediğimiz performansı yakalayamadın. Dilerim önümüzdeki yıl daha fazla zaman ayırarak, daha başarılı olursun.

Derslerini dikkatli dinleyip, öğretmenin dediklerini yerine getirmen, yanında başarıyı da birlikte getirdi. İyi tatiller.

Çalışmalarını aksattığı için kendi seviyesinde değil. Ödevlerini aksattığı için istediğim seviyeden biraz geri kaldı. Oyuna, tv, bilgisayar çok fazla zaman ayırdığı için başarısı geriledi. Aile desteğini artırırsanız, daha başarılı olacaktır.

Dikkatini yoğunlaştırırsa daha ilerlere doğru gelişme gösterecektir.

Sen de görüyorsun ki eksiklerin var. En önemli eksiğin de planlı çalışma, dersi iyi dinleme ve anlamadığını sorma konusunda. İkinci dönem bu eksiklerini giderirsen neler başardığına sen bile şaşıracaksın. Bir dönem geride kaldı. Eksiklerini görmüş olmalısın.

Daha başarılı olman için ben yanında olacağım. Yeter ki sen biraz planlı ve düzenli çalışmaya karar ver. Sana güveniyorum. Eksiklerini tamamlaman Ferhat’ın dağı delmesinden daha zor değil. O başardığına göre sen neden başaramayasın? İkinci dönem daha planlı ve düzenli olmanı bekliyorum. Bunlar senin için çok önemli. İstersen başarabilirsin.

Planlı çalışmaya ihtiyacı var. Henüz olması gereken seviyeye ulaşamadı.

Umarım gayretini biraz daha arttırır.

Beklentilerimize cevap verebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var.

Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.

Belirli bir seviyeye gelebilmesi için daha çok çalışması gerekiyor.

Birebir çalışmalarında aile desteğine ihtiyacı var.

Yolun uzun her hareketin çok önemli. Çünkü bir sonraki davranışını etkileyecek.

Doğru hareket için yarını bekleme. Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir. İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.

Çalışmalarını ve ödevlerini aksattığın için kendi seviyende değilsin. Senden derslerine odaklanmanı istiyorum Hedefini belirleyerek çalışmaya başlar, planlı olarak çalışır, okur, yazarsan başarılı olabilirsin Beklentilerimize cevap verebilmen için daha çok çalışman gerekiyor.

Aile desteğini artırırsanız, başarılı olacağına inanıyorum.

Mezun Olacak Öğrenciler için Karne Görüşleri

Bundan sonraki hayatınızda tüm başarıların, tüm mutlulukların, tüm güzelliklerin sizinle olmasını dilerim, siz her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz.

Bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur ve başarılar dilerim. Sağlık mutluluk hep yanınızda olsun.

Sizi tanımaktan çok mutlu oldum. Hatırladığınızda yüzünüzde küçücük bir tebessüm bile bırakan hatıraların, gönlünüze büyük umutlar getirmesini dilerim. Gelecek hayatınızın çok mutlu ve sağlıklı geçmesi dileğiyle… Tüm umutlar ve başarılar seninle olsun. Hiçbir zaman sizi unutmayacak olan öğretmeniniz…

Bundan sonraki yaşantınızda başarılarınızın ve mutluluklarınızın devamını en içten dileklerimle temenni ederim. Her şey gönlünüzce olsun. Özgüveninize ve inancınıza olan hayranlığımı bildirmeden edemeyeceğim…

Yeni hayatınızda size sonsuz huzur, mutluluk ve sağlık diliyorum…

Sizinle çalışmak benim için gururdu, her şey için çok teşekkür ederim. Bundan sonraki hayatınızda da başarılarınızın artarak devam edeceğine şüphem yok. Bir gün bir yerlerde görüşmek üzere..

Sizlere sağlıklı, başarılı ve de mutlu günler diliyorum. Yaşam boyu tüm güzellikler sizinle olsun. Bundan sonraki hayatınızın da sağlıklı, mutlu ve başarılı olmasını en içten dileklerimle temenni ederim.

Yeni yaşamınızda da çok başarılı ve mutlu olacağınızı biliyorum. Yeni hayatın size sağlık, mutluluk ve güzellikler getirmesi dileğiyle. Hayatınızda aileniz ve dostlarınızla birlikte başarı, mutluluk ve sağlık dolu yıllar dilerim, umarım her şey dilediğinizce olur.

1.2.3. 4 yaş gelişim raporu görüş ve öneriler

Tebrik ederim canım kızım. Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum. Bol bol kitap okumayı ihmal etme olur mu tatlım?

Senin gibi bir öğrenciye sahip olduğum için çok şanslıyım. Beni çok mutlu ettin. İyi tatiller dilerim canım kızım. Başarılarını can-ı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca; gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum

.Tatilde bol bol kitap okuyacağına eminim yavrum. Senden de böyle bir karneden başka bir karne beklenemezdi. Çok başarılısın

.Tebrikler canım kızım.İyi tatiller. Sana yakışan bir karne.Tebrik eder, bu başarılarının bir ömür boyu devam etmesini temenni ederim yavrum.

Canım yavrum, göstermiş olduğun başarıdan dolayı seninle ne kadar gurur duysam azdır.Ayrıca,ilk günden beri yanında olan ve desteğini esirgemeyen ailene teşekkür ediyorum. Sen de böyle bir aileye sahip olduğun için onlara teşekkür et. İyi tatiller

Canım yavrum, olağanüstü bir performans göstererek bu notları fazlasıyla hak ettin. Teşekkür ederim. Hayatın hep böyle başarılarla dolsun.Tebrikler.

Karnen hiç de fena değil yavrum. Ama bazen kapasiteni hiç kullanmıyorsun. Senin çok daha başarılı olabileceğine inanıyorum.Karnendeki notlar çok daha iyi olabilir eğer sen de istersen. Daha planlı ve düzenli çalışmayla başlamalısın. Ama en önemlisi ailenin ve öğretmeninin fikirlerini ciddiye almalısın. Tatilde tüm derslerden konu tekrarı yaparak bol soru çözeceğine ve bol bol kitap okuyacağına eminim yavrucum.Mutlu tatiller

. Bu dönem derslere aktif katılımınla ve karnenle beni çok mutlu ettin, seni tebrik ediyorum yavrum.Senin çok daha başarılı olacağına inanıyorum.Tatilde sevdiğin kitapları alıp okuyabilirsin.Mutlu tatiller.

Gösterdiğin gayret işe yaradı ve başarıların bayağı arttı.Sen de gördün değil mi?

Tebrik ediyorum canım kızım,kitap okumaya devam et tatlım.İyi tatiller. Karnen ve notların fena değil yavrum,tebrik ediyorum.Fakat ödevlerini aksatıp,oyuna ve televizyona daha fazla zaman ayırdın ve istediğim seviyeden biraz geri kaldın.Ben sana ve zekana güveniyor ve inanıyorum.Döndüğünde daha azimli göreceğim seni biliyorum.Mutlu tatiller yavrucum.

Puanla post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir