Otomobil

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir , Fren balatası bittiği nasıl anlaşılır ?

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir , Fren balatası bittiği nasıl anlaşılır ? Fren balatası bitme işaret,

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir , Fren balatası bittiği nasıl anlaşılır ? Fren balatalarının bitmesi durumu aslında basit bir gözlem yolu ile anlaşılabilir. Çünkü fren balataları malzeme yapısı gereği zaman içerisinde yıpranabilmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda fren balatasının bittiği nasıl anlaşılır , fren balatası bitince ses yapar mı , fren balatası bitti uyarısı ve fren balatası işareti gibi konulardan bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Tır Fren Sistemi

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir

Balatalardaki aşınmalar maksimum sınırlara ulaştığında bir elektrik devresini harekete geçiriyor. Bu işaretin yanması, balataların ömürlerinin bittiği anlamına geliyor.

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret
Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret

Fren balatası bittiği nasıl anlaşılır ?

Fren balatalarının ortalama 40.bin km’de bir kontrolleri yapılmalı eğer gerek duyuluyorsa değiştirilmelidir. Fren balatası kontrolleri her periyodik bakımda yapılmasını mutlaka tavsiye ediyoruz. Zaten bu tarz kontrollerden sonra fren balatanızın durumu ile ilgili detaylı bir bilgi alabiliyorsunuz. Eğer gerekiyorsa da fren balatası değişimlerinizi yaptırabiliyorsunuz.

Fren balatasının bitmesini siz de bir sürücü olarak anlayabilirsiniz. Frene bastığınızda aşırı bir ses varsa, fren pedalınızda fazla boşluk bulunuyorsa, ayrıca jantların arasında fren balatalarına parmağınızı koyduğunuz zaman 1 parmaktan daha ince bir yapıda fren balatası görüyorsanız bu fren balatalarının bittiği anlamına gelmektedir ve en kısa sürede değiştirmeniz gerekmektedir.

Fren balataları maliyet olarak düşük seviyelerde olduğundan değişimlerinin yaptırılması sürüş güvenliğiniz açısından son derece önemli olacaktır. Eğer siz de fren balatası değişimlerini yaptıracaksanız ve bunun için ayıracak çok fazla vaktiniz yoksa sitemiz üzerinden fren balatası siparişi verebilirsiniz. Alanında bilgili teknik destek arkadaşlarımız gerekli işlemler için size yardımcı olacaktır.

Fren balatası bittiği nasıl anlaşılır

Fren balatası bitince araçlar genel olarak bir işaret lambası yakarlar.

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir

Fren Balatalarının Bittiğini Gösteren İşaret Hangisidir fren diski şeklinde işarettir yazımızda görseli bulunmaktadır.

Yorum Yap