Teknostop

Aziz Yıldırım Serveti

Aziz Yıldırım, Aziz Yıldırım Kimdir , Aziz Yıldırım Gonca Çelikkıran , Aziz Yıldırım serveti , Aziz Yıldırım eşi , Aziz Yıldırım nereli ?

İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de yapmıştır. Düzce’de Hamidiyespor Kulübü’nde amatör futbol oynamıştır. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. NATO Altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir. Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır. Kaynak

Aziz Yıldırım Serveti 2024

ServetiAziz Yıldırım net serveti hakkında kesin bir bilgi yok fakat bir aile büyüğünden 3-4 milyar dolar miras kaldığı söyleniyor.
Doğum Tarihi1952
CinsiyetErkek
Boy1.73
MeslekFutbolcu, İş İnsanı, Mimar, Yapım Mühendisi
MilliyetTürk
Aziz Yıldırım Serveti

Aziz Yıldırım Kimdir

Diyarbakır Ergani’de dünyaya gelmiş olan Aziz Yıldırım, Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden mezun olmuştur. Futbolcu, İş İnsanı, Mimar, Yapım Mühendisi mesleklerini yapmış olan Aziz Yıldırım en son 1998-2018 tarihleri arasında Fenerbahçe takımının başkanlığı görevini yürütmüştür. Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 tarihinde doğmuştur.

Aziz Yıldırım’ın Yaz Yıldırım, Gülşah Gordi ve Hande Gamgam adında 3 Kızı vardır.

Aziz Yıldırım serveti ne kadar?

Bütün malları saydığımızda 591 milyon Dolar mal varlığımız var. Ülker Stadı, Samandıra, Dereağzı, Kolej, Fenerbahçe TV, Faruk Ilgaz, Topuk Yaylası, Ankara İncik ve diğer arsalar… Hepsini koyduğunuzda 591 milyon Dolar mal varlığı çıkıyor. Bunlara 300 milyon Dolar, Futbol AŞ parası verdim.

Cumhuriyet Gazetesi

Aziz Yıldırım aslen nereli kürt mü?

Aziz yıldırım serveti ile ilgili görsel sonucu Aziz Yıldırım Kimdir ? 2 Kasım 1952, Ergani doğumlu Türk iş adamı, inşaat mühendisi ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanıdır. İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de yapmıştır.

Aziz Yıldırım hangi şirketin sahibi?

Aziz Yıldırım Maktaş Makine’nin yanı sıra İmsak Savunma, Savtem Savunma, As İnşaat, Asbeton İnşaat, Aly İnşaat, Gülhan Denizcilik, AG Denizcilik ve Şahdem Süt Entegre Hayvancılık şirketlerinin de hissedarı. Aziz Yıldırım’ın hissedarı olduğu şirketler:

  • İmsak Savunma,
  • Savtem Savunma
  • As İnşaat
  • Asbeton İnşaat
  • Aly İnşaat
  • Gülhan Denizcilik
  • AG Denizcilik
  • Şahdem Süt Entegre Hayvancılık

Aziz Yıldırım hastalığı nedir?

Son dönemlerde Aziz Yıldırım kamera karşısına fazla geçmiyordu. İddialara göre Yıldırım, sinir ve stresten ‘Zona‘ hastalığına yakalandı.

Aziz Yıldırım serveti ne kadar?

591 milyon Dolar civarı mal varlığı olduğu biliniyor.

4.9/5 - (29 votes)

Yorum yapın